Anneleri Her An Mutlu Edecek 10 Tavsiye

image_pdfimage_print

Anneler gününe 1 haftadan daha az zaman kaldı. Biliyoruz ki annemize sevgimizi göstermek için belirlenmiş günlere aslında ihtiyacımız yok. Hayatın koşuşturması içinde çok yoğun olabiliriz.  Sıra dışı hediyeler veya çok büyük organizasyonlarda gerekmiyor. Anneleri her an mutlu edecek  10 tavsiye ile karşınızdayım.

 

1. e-kart gönderebilirsin. Günümüzde iletişimde olmak için birçok yöntem var: e-mail, text mesaj, whatsapp. Liste böyle devam eder gider. Mail yerine tabiki elde yazılmış bir kart daha güzel olacaktır. Annenden çok uzakta yaşıyorsan annenin senden kart alması güzel bir sürpriz olacaktır.

2.Birlikte güzel zaman geçirmek için anne-kız/oğul günü organize edebilirsin. Eğer annenizden farklı şehirde yaşıyorsanız veya İstanbul gibi büyük şehirde mesafeler çok fazla olduğunda her zaman onunla beraber olmanız mümkün olmayabilir. Tatiller, telefon görüşmeleri ve kısa süreli ziyaretler bu görüşmelere katkı sağlar.  Ancak eğlenceli güzel vakit geçirebileceğiniz özel günleri organize etmeniz çok daha etkili görüşmeler için bir yol olacaktır.

3.Annenin adına bağış yapabilirsin. Eğer annen herhangi bir kimseye yardımcı olmaya istekli ise onu ne kadar önemsediğinizi göstermek için bu güzel bir fırsat olacaktır. Annenin sana öğretmiş olduğu vicdanlı, düşünceli ve yardımsever olma duygularına değer verdiğini bir başkasına yardım ederek ona gösterebilirsin.

4.Ona hediye alabilirsin. Annenle beraberken onun beğendiği herhangi birşeyi hediye olarak alabilirsin. Neden özel bir günü bekleyesin ki. Emin ol, annen  için güzel bir sürpriz olacaktır. Her an onu düşündüğünü göstermek onu her zaman çok mutlu eder.

5.Ona işlerinde yardımcı olabilirsin. Bulaşıkların yıkayarak, yerlerin süpürerek veya sevdiği keki yaparak ona yardımcı olursan güneş gibi doğacaksın.

6.İş yerindeyken ona sürpriz yapıp yemeğe çıkarabilirsin. Çocukların annelerini iş yerinde ziyaret etmesinden daha iyi sürpriz olamaz diye düşünüyorum. Annenin gününü renklendirmek için neden onu öğle yemeğine çıkarmıyorsun ki.

7.Annenin okumaktan zevk aldığı bir yazıyı paylaşabilirsin. Annenin ilgilenebileceği bir yazı gördüğünde bunu onunla paylaşabilirsin. Bu, onu düşündüğünü ve onun ilgilendiği konulara dikkat ettiğini gösterir.

8.Sevdiği tatlıyı veya yemeği pişirebilirsin. Sevgini kattığın ev yapımı yemekten daha güzel yemek olamaz. Annem bana geldiğinde onun sevdiği yemekleri yapmaya dikkat ediyorum. Etli bamya yemeği annemin favorisi olunca bende en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. Yüzündeki gülümseme beni de çok mutlu ediyor. Sizde annenizin sevdiği yemeği yapıp onu mutlu etmeniz bu kadar kolay.

9.Bir gün birlikte geçirmek için okula/iş yerine onu davet edebilirsin. Çocuklar annelerinin iş yerine gittiğinde çok mutlu olurlar. Bazı firmalar “iş yerine çocuklarını getir” günleri organize ediyorlar. Aynı durum anneler için geçerli olabilir. Anneni iş yerine davet edebilir. Birlikte 1-2 saat geçirdikten sonra iş çıkışı güzel bir akşam yemeği organize edebilirsin.

10.“Seni Seviyorum” mesajı gönderebilirsin. Bu en kolay, en hızlı ve en önemli tavsiyem olacak. Birbirimize sık sık sevgimizi söylemiyoruz. Bir diğer kişi diğerine ne kadar değerli olduğunu ifade etmesi inanılmaz mutluluk vericidir. Sevdiğini söylemek sadece birkaç saniyeni alacak. Haydi şimdi yapsana…!

Duygular hissedilir diyorum ve annelere ithafen bu güzel şarkı ile sizi baş başa bırakıyorum.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kategoriler

×