Ekonomik Tatil Hazırlığı için 3 Öneri

image_pdfimage_print

Yaz aylarının ilk yarısı geçti bile. Bu sene, yaz tatillerinin ilki Ramazan Bayramıydı. Bayramda tatile gidenler oldu. Benim gibi bayram sonrası tatil planlayanlar da vardır eminim. Tatil için gün sayanlar burada iseniz faydalı olacağına inandığım ekonomik tatil hazırlıkları için 3 öneri ile buradayım.

1.Tatil Bütçesinin Belirlenmesi

İlk olarak alış-veriş için bütçenizi belirlemelisiniz. Bütçenizi belirledikten sonra ihtiyaçlarınızın listesini yaparak işe başlamalısınız. Bu liste  bütçeniz  dışında kalan gereksiz  harcamalara karşı sizi koruyacaktır.

İhtiyaçlarınızı kayıt edebileceğiniz yaz tatili konseptiyle uyumlu yaz tatili alışveriş listesi sayfasını sizlerle paylaşıyorum. Size de nelere ihtiyacınız olduğunu belirlemek kalıyor.

YAZ TATİLİ ALIŞVERİŞ LİSTESİ

2-Online Alışveriş

Firmalar, online alışverişi cazip kılmak için online mağazalarında indirimli satış yapmayı tercih ediyorlar. Gerçekten online alışveriş siteleri mağazalara oranla  çok daha ekonomik oluyor. 

Beden problemi yaşamamak için mümkün ise ürünü mağazada deneyip online alışveriş mağazasından alışveriş yapmanızı tavsiye ederim. Mümkün değil ise firmalar beğenmediğiniz ürünü 15 – 30 gün arasında iade etme imkanı sunuyor. Neden aynı ürünü daha fazla ödeyesiniz ki!

online alışveriş

3- 2.El Alışveriş Uygulamaları

Son yıllarda 2.el alışveriş yapabilme imkanı sunan birçok uygulama karşımıza çıkıyor. Bu uygulamalarda aklınıza gelebilecek her ürün ve markada aradığınızı bulabiliyorsunuz. Bunlarda ilk aklıma gelenler; dolap, gardrops, vb.

2.el deyince aklıma ilk olarak bit pazarlarındaki yıpranmış eski püskü eşyalar geliyor. Ancak bu yeni uygulamalarda sadece kullanılmış ürünler satılmıyor.  Aynı zamanda etiketli ve dünya devi markalarına ait ürünleri  etiket fiyatının nerdeyse % 50 altında  bulabiliyorsunuz. Pazar araştırması yapabiliyorsanız en iyi, en kaliteli ürünü çok ucuz fiyata almanız kaçılmaz.

2.el alısveris uygulamaları 2

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kategoriler

×